Томас Франк твърди, че Кай Хаверц е трябвало да бъде изгонен преди победата на Арсенал срещу Брентфорд
The Mirror | 2024-03-09 | 23:24:18

Томас Франк настоя, че Кай Хаверц е трябвало да бъде изгонен, преди да вкара драматичния победител на Арсенал в събота.

Артилеристите видяха от Брентфорд с 2-1 на Емирейтс Стейдиъм, като Хавертц се разписа с глава в 86-ата минута, за да подпечата и трите точки. Победата показва, че Арсенал заема първото място във Висшата лига преди неделния сблъсък между Ливърпул и Манчестър Сити.

Франк приветства своята страна за представянето им, но се ядоса, че Хаверц дори имаше възможността да отбележи на първо място. Германецът получи жълт картон през първото полувреме за удар с лакът върху Кристофер Айер, преди да попадне под предизвикателството на Нейтън Колинс в наказателното поле през второто полувреме.

Нито точен удар, нито дузпа за плонж предстоящо от рефера - за голямо неудоволствие на Франк.

Говорейки след мача, той каза: „Толкова съм горд с отбора и играчите. Дойдохме тук в Арсенал, който отбеляза 100 гола в не знам колко мача и ги ограничихме. Това беше почти защитен майсторски клас.

„Представянето беше на място. Още по-впечатляващо, ако вземете предвид формата на Арсенал, нашата форма, нашата ситуация с контузии. Всъщност не мисля, че Хаверц трябва да е на терена, когато вкара.

„Беше ясно гмуркане. Може би е трудно за съдията, но линейният съдия трябваше да го види.

„Намираме се в това заклинание, за което трябва да се борим толкова силно неща. Имате нужда нещата да вървят по ваш вкус, особено неща, които не можете да контролирате като съдийски решения.

Трябваше ли Кай Хаверц да бъде изгонен срещу Брентфорд? Споделете мислите си в коментарите по-долу

„Аз силно вярвам, че трябва да празнувате своите победи и голове. Те очевидно ни уважават и знаят, че сме много добри и това означаваше много за тях. представянето, което извличаме от това, е много добро. Ще вземем всички положителни резултати и ще продължим да се борим. Казах им, че е страхотно представяне и че се гордея с тях.

„Ако вие получите удар в лицето, след това се изправете и продължете."

Джейми Карагър също вярваше, че Хаверц заслужава първия си картон и го нарече "много късметлия" да не бъде отхвърлен.

Говорейки по Sky Sports, той каза: "Това е жълт картон. Той има история на това. Той направи това няколко пъти в Челси, като хвърляше лакътя си по хората.

"Съдията не е в страхотна позиция да видиш това [гмуркане], така че освен ако не даде жълт картон, тогава VAR така или иначе не може да се намеси. Той е късметлия. Виждате, че изобщо няма контакт и той се опитва да спечели предимство, като падне. Той е голям късметлия.“

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия